Tag Archives: רפואה אסתטית

השימוש בטיפול PRP להתמודדות עם נשירת שיער

השימוש בטיפול PRP להתמודדות עם נשירת שיער

נשירת שיער היא תופעה שכיחה המשפיעה על גברים ונשים בכל גיל. למרות שהיא נחשבת לעיתים קרובות כתוצאה טבעית של התבגרות, נשירת שיער יכולה לגרום לאי נוחות וביטחון עצמי נמוך. אחת מהשיטות החדשות והמבטיחות לטיפול בנשירת שיער היא PRP (Platelet-Rich Plasma), טיפול המשתמש בפלסמה עשירה בטסיות דם מהגוף עצמו.

מהו PRP?

PRP הוא טיפול ביולוגי המנצל את היכולת הריפוי של הגוף כדי לעודד צמיחת שיער חדשה. התהליך מתחיל בלקיחת דם מהמטופל והפרדת הטסיות מהפלסמה. לאחר מכן, הפלסמה העשירה בטסיות מוזרקת לאזורי הקרקפת הסובלים מנשירת שיער. PRP שיער הוא תהליך המאפשר לטסיות המוזרקות לעודד את תהליך הריפוי והצמיחה של זקיקי השיער.

טיפול פי אר פי לשיער

איך PRP פועל נגד נשירת שיער?

טיפול PRP (Platelet-Rich Plasma) פועל בכמה דרכים מרכזיות לשיפור מצב השיער והפחתת נשירה. הנה פירוט מעמיק על הדרכים בהן PRP מסייע לשיערך:

שיפור זרימת הדם

הטסיות בפלסמה העשירה שהוזרקו לקרקפת מכילות חלבונים וגידולנים הממריצים את התחדשות הרקמות. החומרים האלה מעודדים את התרחבות כלי הדם באזורים המוזרקים, מה שמוביל לזרימת דם מוגברת. זרימת הדם המוגברת מסייעת להזנה יעילה של זקיקי השיער עם חמצן וחומרים מזינים חיוניים. תהליך זה יכול להוביל לשיפור במצב הזקיקים, ולעודד צמיחת שיער חדשה ובריאה יותר. בנוסף, שיפור זרימת הדם יכול גם לסייע בהסרת רעלים ובשמירה על בריאות הקרקפת.

חידוש תאי השיער

החלבונים והגורמי הגידול בטסיות PRP משחקים תפקיד חשוב בחידוש והבראת תאי השיער. חומרים אלה מעודדים את החלוקה התאית והתחדשות התאים בזקיקי השיער. כתוצאה מכך, הזקיקים נהיים פעילים יותר ומתחילים לייצר שיער חדש. יתר על כן, התחדשות התאים יכולה לעזור לשיער להיות עבה וחזק יותר, ולהפחית את השבירות והנשירה.

הפחתת דלקת

דלקת בעור הקרקפת היא גורם משמעותי לנשירת שיער. דלקת יכולה להחליש את זקיקי השיער ולגרום להם להפסיק לייצר שיער חדש. טיפול PRP מסייע בהפחתת הדלקת בזכות החומרים הנמצאים בטסיות, שלהם תכונות אנטי-דלקתיות. ההפחתה בדלקת יכולה לשפר את בריאות הקרקפת, להגן על זקיקי השיער ולמנוע נשירת שיער נוספת.

שיפור בריאות הקרקפת הכללית

מלבד ההשפעות המיידיות של שיפור זרימת הדם, חידוש תאי השיער והפחתת דלקת, טיפול PRP גם משפר את בריאות הקרקפת הכללית. בריאות הקרקפת היא גורם קריטי לצמיחת שיער בריאה, ולכן כל שיפור במצב הקרקפת יכול להוביל לשיפור בצמיחת השיער. טיפול PRP עוזר לשמור על קרקפת נקייה ובריאה, ומעודד סביבה חיובית לצמיחת שיער.

יתרונות הטיפול ב-PRP

טיפול טבעי ובטוח: מאחר והפלסמה מגיעה מגופו של המטופל עצמו, הסיכון לתגובות אלרגיות או תופעות לוואי נמוך מאוד.
תוצאות מהירות: רוב המטופלים מדווחים על שיפור ניכר בצמיחת השיער בתוך מספר חודשים מתחילת הטיפול.
תהליך קצר ויעיל: כל טיפול נמשך כ-30 עד 60 דקות, ואין צורך בתקופת החלמה ממושכת.

למי מתאים הטיפול?

טיפול PRP מתאים לאנשים הסובלים מנשירת שיער גנטית, אלופציה אראטה, או נשירת שיער כתוצאה ממצבים רפואיים אחרים. הטיפול מתאים הן לגברים והן לנשים בכל גיל, אך ההשפעה עשויה להיות טובה יותר כאשר מתחילים בטיפול בשלבים המוקדמים של נשירת השיער.

לסיכום

טיפול PRP מציע פתרון חדשני ויעיל להתמודדות עם נשירת שיער. בזכות השימוש בפלסמה מהגוף עצמו, הטיפול בטוח, טבעי ומביא לתוצאות מרשימות. אם אתם סובלים מנשירת שיער ומחפשים פתרון אפקטיבי, מומלץ לשקול את טיפול PRP ולהתייעץ עם רופא עור מומחה פרטי להכוונה מקצועית מותאמת אישית.

הזרקת בוטוקס

אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר בתחום של רפואה אסתטית הוא הזרקות בוטוקס.
מדובר על טיפול וותיק בענף שיש לו תוצאות נהדרות בשטח וזאת כמעט ללא תופעות לוואי או סיכונים. בואו לקרוא על הטיפול ועל התוצאות שלו.

בוטוקס מאז ועד היום                                               

זריקות הבוטוקס הן בעצם רעלן קטלני שנקרא בשם טוקסין הבוטולינום, את הרעלן מפיקים מחיידק שנקרא נקנקת. הרעלן גורם לחסימה של נוירוטרנסמיטר בשם אצטילכולין. היות שכך מחליש הרעלן את הפעילות של השרירים שמוגדרים במצב של פעילות יתר. לראשונה בודד החומר בשנת 1897 והוא שימש רופאי עיניים עבור טיפול בבעיות פזילה. בשלב הבא שימש החומר לטיפול בעוויתות וטיקים בלתי רצוניים באזורים שונים בגוף. כמו כן שימש הרעלן לטיפול בהזעת יתר ובמיגרנות.

תגלית – העלמת קמטים בעזרת בוטוקס

לקראת סוף שנות התשעים התגלה לאחר מספר מחקרים כי הבוטוקס יוכל לטשטש קמטים שמופיעים בפנים. לאחר תקופת מה אושר הבוטוקס לשימוש בקרב מטפלים במרפאות של רפואה אסתטית במטרה לטשטש ולהעלים קמטים. לא עבר זמן רב והבוטוקס הפך להיות אחד הטיפולים הנפוצים והמבוקשים ביותר בתחום.

מתי מתאים לבצע זריקות בוטוקס?

נשים וגם גברים שמעוניינים להעלים קמטים שנוצרו בצדי העיניים, על המצח ובין הגבות יוכלו להשיג את המטרה שלהם בעזרת הזרקות בוטוקס. הטיפול מתאים למטופלים בעשור השלישי והרביעי של החיים, כאשר הקמטים לא עמוקים מאוד הם לרוב מגיבים היטב לבוטוקס. בשלבים מאוחרים יותר, בעשור הרביעי והחמישי של החיים, יתאים יותר לבצע מתיחת פנים וכך להתגבר גם על העור הנפול ויתר התופעות המאפיינות את הגיל הזה.

הזרקת בוטוקס להעלמת קמטים

תוצאות הטיפול

הזרקות בוטוקס משפיעות למשך תקופה מסוימת של מספר חודשים ועד חצי שנה. הטיפול גורם לכך שהשרירים מתנוונים ברמה מסוימת ולכן הם לא פעילים, אחר שהחומר מתפוגג השריר נעשה פעיל מחדש, אך הטיפול יוכל להשפיע עליו למשך זמן ממושך יותר. ולכן תדירות הטיפולים עשויה להיות פחותה יותר בהמשך.

האם יש לטיפול תופעות לוואי?

הטיפול בהזרקות בוטוקס נחשב לבטיחותי ונוח, אם כי עלולות להיות תופעות לוואי. באזורי ההזרקה עלולה להתפתח נפיחות ואדמומיות – התופעה חולפת מאליה לאחר מספר שעות, כמו כן עלולים להתפתח שטפי דם מקומיים באזור ההזרקה, שטף דם יתרפא מעצמו במהלך השבועיים לאחר הטיפול ובמידת הצורך ניתן להסתיר את הכתם במייק אפ.

תוצאות לא מושלמות

לפעמים תוצאות הטיפול לא משביעות רצון. הטיפול עלול לגרום לתוצאה לא סימטרית, במקרה ואכן כך קרה יבצעו תיקון באמצעות הזרקות נוספות לתיקון. במקרים אחרים עשוי הטיפול שלא להשפיע כלל המטופל וזאת בגין נוגדנים לחומר. תופעה נוספת היא נפילת עפעף – התופעה נחשבת לנדירה והיא תחלוף מעצמה לאחר מספר שבועות.

טיפול מקצועי אצל הטובים ביותר

רפואה אסתטית מצריכה ידע מקצועי נרחב ומכשור עכשווי וחדיש. לכן חשוב לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לקראת ביצוע הטיפול במרפאת אסתטיקה רפואית המובילות בתחום עם מיטב היועצים והרופאים.

טיפולי מתיחת פנים עכשוויים

מתיחת פנים

פגמים במראה שלנו מעיבים על מצב הרוח ופוגעים ביכולת שלנו לנהל את החיים שלנו בהרגשה נעימה כרצוננו. מכיוון שכך יש נשים רבות שתפנינה לבצע טיפול אסתטי שישפר את המראה שלהן ויאפשר להם להן להיות מרוצות ממראה נאה ומחמיא. תוצאות הטיפולים אכן עשויות להיות נהדרות ולשפר את המראה של המטופלת בצורה ניכרת. אכן, גם את יכולה להראות הרבה יותר טוב לאחר טיפול אסתטי מתאים.

הקידמה והכלים העכשוויים

כדאי לדעת כי יש כיום מבחר כלים ושיטות טיפוליות שנועדו לספק מענה לבעיות במראה החיצוני. כך שם את מתמודדת עם מראה בלתי מחמיא, אם יש לך פגם בפנים או שעור פניך נפולות, דעי שיש מה לעשות בעניין. כי קיימות טכניקות טיפוליות שנועדו לענות על הצורך שלך ולאפשר לך לשפר את המראה של הפנים שלך בצורה ניכרת. אם את מגלה כי עור פניך נפול, אם נזקי השנים נתנו אותותיהם על הפנים שלך ואת לגמרי לא מרוצה מהמראה הזקן שהפנים שלך קבלו תוכלי לשקול אפשרות של טיפול מתיחת פנים בחוטים.

מתיחת פנים

אם בעבר טיפול מתיחת פנים היה כרוך בפעולה כירורגית משמעותית, הרי כיום הכול פשוט וקל יותר. בלי אשפוז ממושך, ללא תקופת התאוששות קשה ניתן לעבור טיפול מתיחה וליהנות מתוצאה נהדרת לא כאבים כמעט. טיפולים כאלו נועדו לאפשר למטופלת לחדש את המראה של הפנים שלה, למתוח את העור על הפנים היטב ולהסיר עודפי עור שמעיבים על המראה. את הטיפול מבצעים בצורה מתקדמת מאוד שנועדה לאפשר טיפול בלי כאבים וללא פעולה פולשנית של ממש.

כיצד מתבצע הטיפול?

את הטיפול מבצעים באמצעות החדרת חוטים מיוחדים לשכבה התת עורית. החוטים מוחדרים פנימה והמטפלת מותחת אותם במידה מדויקת כך שהעור אכן יימתח במידה הרצויה והפנים יקבלו את המראה הרצוי. גם בחירת החוטים תיעשה בשימת לב רבה מכיוון שיש כיום מספר סוגים של חוטים אשר לכל חוט יש השפעה אחרת על הפנים ותוצאות הטיפול מושפעות במידה רבה גם מסוג החוטים שנבחרו. חשוב לציין כי החוטים גורמים גם לעור להתחדש ולהשיג מראה חלק ורענן יותר, כך שתוצאת הטיפול עשויה להיות נהדר ולענות על הצורך ועל השאיפה של המטופלת.

בחירה של מטפל מומלץ

כדי להיות שבעי רצון מטיפול מוצלח חשוב מאוד לבחור מטפל מקצועי ומיומן, מטפל שמכיר היטב את התחום ויודע להתאים את הטיפול הנכון לפי המצב של העור ובהתאם לגיל. התאמה נכונה ומדויקת של טיפול מאפשרת להשיג תוצאות נהדרות. כך שהמטופל יגלה כי הטיפול אכן מתח את עור פניו והמראה שלו נאה, צעיר יותר וכמובן – מחמיא לו עד מאוד.

ההתפתחות של אמצעי הטיפול בשנים האחרונות מאפשרת לבצע טיפולים נהדרים לתוצאות מושלמות במינימום כאבים וסיכונים. כך אפשר להראות הרבה יותר טוב ללא ניתוחים מורכבים.