רפלקסולוגיה והשפעתה על בריאותנו

טיפול באמצעות רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול שמבוססת על הפעלת לחץ פיזי בכפות הרגליים, כפות הידיים או האוזניים. לפי השיטה הזו קיים קשר הדדי בין נקודות שקיימות על כפות הרגליים לבין איברים אחרים בגוף, ולכן ניתן להיעזר בה לטיפול במגוון רחב של בעיות

השפעה על הבריאות יכולה להגיע לעיתים קרובות ממקומות לא צפויים ומשיטות אלטרנטיביות שלא לגמרי ברורות לחוקרי המדע המסורתיים. הדוגמא הכי טובה לכך היא רפלקסולוגיה והקשר בינה לבין ריפוי מחלות מסוימות. רפלקסולוגיה מבוססת באופן עקרוני על הפעלת לחץ בכפות הרגליים, כפות הידיים והאוזניים והיא מחייבת שימוש מושכל ועדין באגודל ובטכניקות ידיים מסוימות.

כמו כן, רפלקסולוגיה מזהה קשר בין נקודות בכפות הרגליים לבין איברים בגוף. הנחת המוצא היא שכאשר יש פגיעה באיבר מסוים, הנקודה שקשורה אליו ברגל תפגע. לפיכך, לחיצה על אותה נקודה אמורה לשחרר את האנרגיה החסומה ולהביא לשיפור מהיר במצב הבריאותי.

טיפול באמצעות רפלקסולוגיההמאפיינים והתכונות של טיפול רפלקסולוגי

יש כמה יתרונות לטיפול רפלקסולוגי ואפשר לפנות לאנשי מקצוע בתחום של רפואה אלטרנטיבית כדי לשמוע פרטים נוספים:

א. אבחון לפי כף הרגל – בניגוד לשיטות אחרות שמתבססות על טיפול קליני, רפלקסולוגיה מאפשרת גם אבחון. את האבחון מבצעים לפי כף הרגל וללא תלות בשיטת הטיפול שנבחרת עבור הבעיה. במילים אחרות, רפלקסולוגיה יכולה להיות שלב מקדים לבחירת שיטת טיפול  ולכן היא רלוונטית עבור קהל יעד מגוון.

ב. שיכוך כאבים – רפלקסולוגיה ידועה כשיטה שמשפיעה לטובה על הבריאות ומסייעת בעת שיכוך כאבים בכף הרגל או באזורים אחרים בגוף. היא מיועדת להתמודדות עם מחלות חורף, אלרגיות, כאבי ראש, בעיות אורתופדיות ואפילו בעיות במערכת העיכול. בעזרת רפלקסולוגיה ניתן לפתור בעיות הורמונליות מסוימות ללא צורך בנטילת תרופות או חומרים כימיים. מעבר לכך, רפלקסולוגיה משפרת את הבריאות כי היא מסייעת לטיפול בהפרעות שינה, קשב וריכוז, מתח וחרדה.

ג. מניעת בעיות – עוד יתרון ייחודי של טיפול אלטרנטיבי על בסיס רפלקסולוגיה עשוי להיות מניעת בעיות. רפלקסולוגיה יעילה בחיזוק המערכת החיסונית וכך היא מרחיקה מחלות שקשורות למערכת הנשימה. היא מקלה על תינוקות, ילדים ומבוגרים ונפוצה ברב אנשים שסובלים מבעיות כרוניות בגלל קצב החיים המהיר של העולם המודרני.

מאפייני הטיפול הרפלקסולוגי

הטיפול עצמו הוא לא חד פעמי וכדי להפיק ממנו את מרב התועלת יש צורך בתהליך טיפולי של כמה מפגשים לפחות. כל טיפול נעשה על גבי מיטה ייעודית, אחת לשבוע ובמשך 45-60 דקות בכל פעם. המטופל שוכב בבגדים מלאים למעט כפות רגליים חשופות.

קופות החולים השונות ובתי חולים בכל רחבי הארץ מאפשרים הרשמה למסלול של טיפול רפלקסולוגיה בדרגות כאלה ואחרות. באופן עקרוני, הרפלקסולוגיה אמורה לסייע בהקלה ולא תמיד היא מביאה לריפוי מלא. המשמעות היא שניתן לשלב את הטיפול יחד עם אמצעים קונבנציונאליים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *