Category Archives: רפואה טבעית

יוגה ככלי לשיפור איכות החיים של הסובלים מכאבים כרוניים

יוגה כטיפול בכאבים כרונים

מבוא

כאבים כרוניים, הנובעים ממצבים כמו דלקת פרקים, פיברומיאלגיה ובעיות גב, משפיעים על מיליוני אנשים ברחבי העולם ופוגעים באיכות חייהם. רבים מחפשים פתרונות טבעיים ואלטרנטיביים להקלה, ויוגה הופכת לאופציה פופולרית יותר ויותר. במאמר זה נבחן כיצד יוגה יכולה להוות כלי משמעותי לשיפור חייהם של אלו הסובלים מכאבים כרוניים.

מהי יוגה?

יוגה היא פרקטיקה הוליסטית עתיקת יומין, המשלבת תנוחות גופניות (אסאנות), תרגילי נשימה (פראניאמה) ומדיטציה. מטרתה לחזק את הגוף, להגביר את הגמישות, לשפר את הריכוז ולהשרות רוגע נפשי.

יתרונות היוגה לסובלים מכאבים כרוניים

1. הקלה על כאבים

תרגילי יוגה עדינים ומתיחות משפרים את זרימת הדם לאזורים הכואבים, מגבירים את הגמישות ומפחיתים את המתח בשרירים. תנוחות מסוימות מותאמות במיוחד להקלה על כאבים באזורים ספציפיים כמו הגב, הצוואר והברכיים.

2. שיפור גמישות וטווח תנועה

כאבים כרוניים מובילים לעיתים קרובות לנוקשות והגבלת תנועה במפרקים. יוגה מסייעת לשמר ו\או להחזיר את טווח התנועה, ומקלה על ביצוע פעולות יומיומיות.

3. חיזוק שרירים

יוגה מחזקת את השרירים התומכים במפרקים הפגועים, מפחיתה את העומס עליהם ומקלה על הכאב. שרירים חזקים תורמים גם ליציבה נכונה, המפחיתה את הלחץ על המפרקים.

4. הפחתת סטרס וחרדה

סטרס וחרדה מחמירים כאבים כרוניים. טכניקות ההרפיה והמדיטציה ביוגה מפחיתות את רמות הסטרס והחרדה, משפרות את הרווחה הנפשית ותורמות לשיפור כללי באיכות החיים.

5. שיפור איכות השינה

כאבים כרוניים פוגעים באיכות השינה. תרגול יוגה קבוע, הכולל תנוחות מרגיעות ונשימות עמוקות, מרגיע את הגוף והנפש לפני השינה, מסייע בהירדמות ומשפר את איכות השינה.

תרגילי יוגה מומלצים לסובלים מכאבים כרוניים

תנוחת הילד (Balasana): מרגיעה את הגוף והנפש, מפחיתה מתח בגב ובצוואר ומשפרת את גמישות הירכיים והגב התחתון.
כלב מביט מטה (Adho Mukha Svanasana): מחזק את הידיים והרגליים, מותח את הגב, מגביר את הגמישות ומשפר את זרימת הדם.
תנוחת גשר (Setu Bandhasana): מחזקת את הגב התחתון, הירכיים והברכיים ומסייעת בהפחתת כאבים בגב ובאגן.
תנוחת עץ (Vrksasana): משפרת את היציבה ושיווי המשקל, מחזקת את הרגליים ומגבירה את הריכוז והרוגע.

ייעוץ גנטי

ייעוץ גנטי

מי צריך לקבל ייעוץ גנטי?

ייעוץ גנטי לפני ההריון הינו תהליך בעל חשיבות רבה אשר נועד לספק לבני הזוג אשר מעוניינים להביא ילד לעולם מידע אודות הסיכונים להפתחות מחלות ומומים בקרב העובר. האם כל אחד צריך לעבור את הייעוץ הזה? כמובן שכל זוג שיעבור את הייעוץ לפני ההיריון ויבצע את כל הבדיקות יוכל להיות בטוח יותר, אך לא תמיד יש בזה צורך.

באילו מקרים מומלץ לפנות לייעוץ גנטי?

הצורך לפנייה לשירות של ייעוץ גנטי עולה בקרב זוגות שסובלים מהפלות חוזרות ואינם מצליחים להביא ילד לעולם וכן זוגות עם ילדים אחרים שאובחנו עם מחלה גנטית או מום גופני. כמו כן, יש לפנות לשירות גם במקרה שלבני הזוג יש רקע משפחתי של מחלות בעלות רקע גנטי.

ייעוץ גנטי

עד כמה חשוב לקבל ייעוץ גנטי?

לייעוץ הגנטי טרם ההריון ישנה חשיבות רבה. גם אני בני הזוג עצמם בריאים וללא כל בעיות ייתכנו סיכונים כלשהם הקשורים לגנים המשותפים וכן לגנטיקה של דורות קודמים במשפחה. ההשפעה של הגנטיקה היא רבה ולכן מוטב לבצע בדיקה על מנת לדעת מהן הסיכונים להתפתחויות מחלות מסוימות בהן העובר עלול להימצא בסיכון. את הבדיקה מבצע יועץ גנטי שלאחר הפגישה מפנה את הזוגות לבצע בדיקות גנטיות רלוונטיות במעבדה.

ייעוץ גנטי – לאילו מחלות?

ייעוץ גנטי רלוונטי עבור מחלות ספציפיות שהגורם הגנטי שלהן הוא משמעותי ונמצא קשר מובהק, לדוגמא: ייעוץ עבור סיכון להפתחות מחלות מהקשת האוטיסטי, סרטן ועוד. אך מחלות אחרות, כמו למשל סכיזופרניה ומחלות לא נמצא קשר גנטי ישיר, כך שבמקרים כאלה הייעוץ אינו רלוונטי. על כל מקרה, חשוב כמובן לדעת שהייעוץ בא לתת מידע כללי אודות מידת סיכון מסוימת של התפתחות מחלה בעובר, כך שגם אם קיים סיכון מסוים שהוא מעבר לסיכון הממוצע באוכלוסיה עדיין קיים סיכוי כי הולד יוולד ללא כל בעיה רפואית ומחלה גנטית. כך שבסופו של דבר ההחלטה היא האם להמשיך להריון תלויה בבני הזוג.

כיצד ניתן להתחיל בתהליך?

ראשית כל יש לפנות ליועץ גנטי בהמלצה של רופא ההריון שבמידת הצורך יפנה אתכם אל יועץ גנטי מומחה. חשוב לבצע בדיקה מעמיקה ולוודא כי אכן הרופא מומחה על מנת שתקבלו ייעוץ מקצועי מתאים והפניה לבדיקות גנטיות רלוונטיות במידת הצורך. יש לברר את העלויות של הבדיקות ואם ישנו סבסוד של הקופה אליהם אתם שייכים.

טיפולי מתיחת פנים עכשוויים

מתיחת פנים

פגמים במראה שלנו מעיבים על מצב הרוח ופוגעים ביכולת שלנו לנהל את החיים שלנו בהרגשה נעימה כרצוננו. מכיוון שכך יש נשים רבות שתפנינה לבצע טיפול אסתטי שישפר את המראה שלהן ויאפשר להם להן להיות מרוצות ממראה נאה ומחמיא. תוצאות הטיפולים אכן עשויות להיות נהדרות ולשפר את המראה של המטופלת בצורה ניכרת. אכן, גם את יכולה להראות הרבה יותר טוב לאחר טיפול אסתטי מתאים.

הקידמה והכלים העכשוויים

כדאי לדעת כי יש כיום מבחר כלים ושיטות טיפוליות שנועדו לספק מענה לבעיות במראה החיצוני. כך שם את מתמודדת עם מראה בלתי מחמיא, אם יש לך פגם בפנים או שעור פניך נפולות, דעי שיש מה לעשות בעניין. כי קיימות טכניקות טיפוליות שנועדו לענות על הצורך שלך ולאפשר לך לשפר את המראה של הפנים שלך בצורה ניכרת. אם את מגלה כי עור פניך נפול, אם נזקי השנים נתנו אותותיהם על הפנים שלך ואת לגמרי לא מרוצה מהמראה הזקן שהפנים שלך קבלו תוכלי לשקול אפשרות של טיפול מתיחת פנים בחוטים.

מתיחת פנים

אם בעבר טיפול מתיחת פנים היה כרוך בפעולה כירורגית משמעותית, הרי כיום הכול פשוט וקל יותר. בלי אשפוז ממושך, ללא תקופת התאוששות קשה ניתן לעבור טיפול מתיחה וליהנות מתוצאה נהדרת לא כאבים כמעט. טיפולים כאלו נועדו לאפשר למטופלת לחדש את המראה של הפנים שלה, למתוח את העור על הפנים היטב ולהסיר עודפי עור שמעיבים על המראה. את הטיפול מבצעים בצורה מתקדמת מאוד שנועדה לאפשר טיפול בלי כאבים וללא פעולה פולשנית של ממש.

כיצד מתבצע הטיפול?

את הטיפול מבצעים באמצעות החדרת חוטים מיוחדים לשכבה התת עורית. החוטים מוחדרים פנימה והמטפלת מותחת אותם במידה מדויקת כך שהעור אכן יימתח במידה הרצויה והפנים יקבלו את המראה הרצוי. גם בחירת החוטים תיעשה בשימת לב רבה מכיוון שיש כיום מספר סוגים של חוטים אשר לכל חוט יש השפעה אחרת על הפנים ותוצאות הטיפול מושפעות במידה רבה גם מסוג החוטים שנבחרו. חשוב לציין כי החוטים גורמים גם לעור להתחדש ולהשיג מראה חלק ורענן יותר, כך שתוצאת הטיפול עשויה להיות נהדר ולענות על הצורך ועל השאיפה של המטופלת.

בחירה של מטפל מומלץ

כדי להיות שבעי רצון מטיפול מוצלח חשוב מאוד לבחור מטפל מקצועי ומיומן, מטפל שמכיר היטב את התחום ויודע להתאים את הטיפול הנכון לפי המצב של העור ובהתאם לגיל. התאמה נכונה ומדויקת של טיפול מאפשרת להשיג תוצאות נהדרות. כך שהמטופל יגלה כי הטיפול אכן מתח את עור פניו והמראה שלו נאה, צעיר יותר וכמובן – מחמיא לו עד מאוד.

ההתפתחות של אמצעי הטיפול בשנים האחרונות מאפשרת לבצע טיפולים נהדרים לתוצאות מושלמות במינימום כאבים וסיכונים. כך אפשר להראות הרבה יותר טוב ללא ניתוחים מורכבים.