Category Archives: רפואה אסתטית

אבחון וטיפול נכון בפצעי אקנה 

פצעי אקנה מוכרים בעיקר אצל בני נוער בגיל ההתבגרות אבל יכולים להופיע גם במצבים שונים ומאוחרים יותר בחיים. הטיפולים המיועדים לאקנה שונים ומגוונים ונקבעים על פי הסיבות שבגללן הוא פרץ, ולאחר בדיקות דם שיקבעו זאת. בכל מקרה, את האבחון והטיפול יש לבצע בראש ובראשונה אצל רופא עור מומחה שיכול לאבחן אתכם במדויק ולא להסתפק בטיפולים קוסמטיים בלבד ללא אבחון מקור הבעיה. האבחון והטיפול ימצאו את מקור הבעיה כדי להתחיל לשפר את המצב, משום שאין ספק שהפגיעה בדימוי העצמי ובביטחון העצמי של כל מי שסובל מכך קשה. מכיוון שזה קורה גם בתקופה שבה המראה החיצוני פוגע גם בקשרים חברתיים, חשוב להבטיח שהכל ייעשה כהלכה. 

טיפול באקנה

למה חשוב לטפל בזה כמה שיותר מוקדם?

לא תמיד אפשר לטפל בכל הפצעים אם המקור אינו הורמונלי או אחר. הטיפול העיקרי הוא מניעה ושמירה על מצב העור כדי שלא יחמיר ולא יגרום לזיהומים ולדלקות וכתוצאה מכך לנזקים אסתטיים בלתי הפיכים או ממושכים. הפצעונים מתחלקים לכמה סוגים, שאותם מאבחן רופא העור, ולפי זה גם יודעים מה מצב האקנה. מלבד הזיהום ואי הנוחות החברתית, אחת הסכנות של אקנה היא הצלקות וחורים שנגרמים בגלל סוג מסוים של פצעונים. במקרה כזה הנזקים עמוקים ובלתי הפיכים ולכן המטרה היא לנסות לטפל בכך כמה שיותר מהר ובצורה יסודית, כדי למנוע נזקים כאלה והתפתחות פצעים נוספים. זאת הסיבה העיקרית שבגללה גם מומלץ לא להישמע לעצות לקחת כל מיני תרופות סבתא שאינם מוסמכות לטפל בבעיה מיסודה והן עלולות לגרום יותר נזק ממה שהיה בהתחלה. 

מהו אקנה ואיך הוא נגרם?

אקנה הוא השם שניתן לפצעונים שמופיעים בעור הפנים אבל גם יכולים להופיע באזור החזה והגב העליון. הפצעונים מופיעים בגלל הפרשת חלב ליד זקיקי שיער הפנים, בנקבוביות שנסתמות מסיבות שונות. ההצטברות ושאר התופעות שנגרמות סביבן גורמות לחיידקים לשגשג בסביבה זאת ולגרום לזיהומים. החיידק הוא זה שנתן לאקנה את שמו – Propionobacterium acnes. עם זאת, לא כל אקנה הוא דלקתי ולכן יש לבדוק את מקורו ואת הסיבות להיווצרותו. כעיקרון, לא מתחילים לטפל באקנה בלי אבחון מדויק ולא נוטלים תכשירים או תרופות מבלי שנבדקתם ואובחנתם נכון, משום שחלק מהתרופות חזקות במיוחד ואסור ליטול אותן ללא מרשם ואבחנה מדויקת ומתאימה.

מהם סוגי הפצעים?

אקנה מוגדר לפי סוגים שונים של פצעונים לפי מצבם, צבעם והדלקת שהחיידקים גורמים, או לא. לפצעונים קוראים קומדונים וכל פצעון כזה מכיל את החלב ומסתיים בראש שחור או לבן, לפי מידת הסתימה והחשיפה לחמצן. הדלקת קורית כאשר החיידק מזהם את העור וגורם לאותה דלקת וזה ניכר כאשר מתפתחת שם הפרשה מוגלתית. אז הפצעונים נקראים פפולה והם אלה שגם עלולים לגרום להצטלקות עור ולפיגמנטציה במקרים כאלה, וזה שלב בלתי הפיך.

טיפול באקנה

הטיפול מתמקד בסוג האקנה שבו אפשר לפי הקטגוריה שלו כמו אקנה כתוצאה מאי איזון הורמונלי, מחזור חודשי,  תזונה לא מתאימה ועוד. אסור לפוצץ פצעונים ו"לנקז" אותם במיוחד אם יש ראשים שחורים. זה לא עוזר וזה מזהם עוד יותר את העור וגורם לעוד דלקת, מה שמחמיר את המצב ומגדיל את הסיכוי לצלקות עמוקות שאינן נרפאות. יש תכשירים מיוחדים שמטפלים בהם כמו רטינואידים ובמקרים אחרים נוטלים הורמונים, אנטיביוטיקה או תרופות חזקות במיוחד שיש להן תופעות לוואי ולכן גם מחייבות בדיקות דם, מרשם ופיקוח של רופא, יחד עם שמירה על הנחיות הטיפול ואי חשיפה לשמש. את הטיפול מתחילים לפי מצב הפצעונים ומטפלים גם בתכשירים קוסמטיים רפואיים ובחומצות שונות לתיקוני עור, שרק רופא עור יכול לרשום לכם. 

הזרקת בוטוקס

אחד הטיפולים הפופולאריים ביותר בתחום של רפואה אסתטית הוא הזרקות בוטוקס.
מדובר על טיפול וותיק בענף שיש לו תוצאות נהדרות בשטח וזאת כמעט ללא תופעות לוואי או סיכונים. בואו לקרוא על הטיפול ועל התוצאות שלו.

בוטוקס מאז ועד היום                                               

זריקות הבוטוקס הן בעצם רעלן קטלני שנקרא בשם טוקסין הבוטולינום, את הרעלן מפיקים מחיידק שנקרא נקנקת. הרעלן גורם לחסימה של נוירוטרנסמיטר בשם אצטילכולין. היות שכך מחליש הרעלן את הפעילות של השרירים שמוגדרים במצב של פעילות יתר. לראשונה בודד החומר בשנת 1897 והוא שימש רופאי עיניים עבור טיפול בבעיות פזילה. בשלב הבא שימש החומר לטיפול בעוויתות וטיקים בלתי רצוניים באזורים שונים בגוף. כמו כן שימש הרעלן לטיפול בהזעת יתר ובמיגרנות.

תגלית – העלמת קמטים בעזרת בוטוקס

לקראת סוף שנות התשעים התגלה לאחר מספר מחקרים כי הבוטוקס יוכל לטשטש קמטים שמופיעים בפנים. לאחר תקופת מה אושר הבוטוקס לשימוש בקרב מטפלים במרפאות של רפואה אסתטית במטרה לטשטש ולהעלים קמטים. לא עבר זמן רב והבוטוקס הפך להיות אחד הטיפולים הנפוצים והמבוקשים ביותר בתחום.

מתי מתאים לבצע זריקות בוטוקס?

נשים וגם גברים שמעוניינים להעלים קמטים שנוצרו בצדי העיניים, על המצח ובין הגבות יוכלו להשיג את המטרה שלהם בעזרת הזרקות בוטוקס. הטיפול מתאים למטופלים בעשור השלישי והרביעי של החיים, כאשר הקמטים לא עמוקים מאוד הם לרוב מגיבים היטב לבוטוקס. בשלבים מאוחרים יותר, בעשור הרביעי והחמישי של החיים, יתאים יותר לבצע מתיחת פנים וכך להתגבר גם על העור הנפול ויתר התופעות המאפיינות את הגיל הזה.

הזרקת בוטוקס להעלמת קמטים

תוצאות הטיפול

הזרקות בוטוקס משפיעות למשך תקופה מסוימת של מספר חודשים ועד חצי שנה. הטיפול גורם לכך שהשרירים מתנוונים ברמה מסוימת ולכן הם לא פעילים, אחר שהחומר מתפוגג השריר נעשה פעיל מחדש, אך הטיפול יוכל להשפיע עליו למשך זמן ממושך יותר. ולכן תדירות הטיפולים עשויה להיות פחותה יותר בהמשך.

האם יש לטיפול תופעות לוואי?

הטיפול בהזרקות בוטוקס נחשב לבטיחותי ונוח, אם כי עלולות להיות תופעות לוואי. באזורי ההזרקה עלולה להתפתח נפיחות ואדמומיות – התופעה חולפת מאליה לאחר מספר שעות, כמו כן עלולים להתפתח שטפי דם מקומיים באזור ההזרקה, שטף דם יתרפא מעצמו במהלך השבועיים לאחר הטיפול ובמידת הצורך ניתן להסתיר את הכתם במייק אפ.

תוצאות לא מושלמות

לפעמים תוצאות הטיפול לא משביעות רצון. הטיפול עלול לגרום לתוצאה לא סימטרית, במקרה ואכן כך קרה יבצעו תיקון באמצעות הזרקות נוספות לתיקון. במקרים אחרים עשוי הטיפול שלא להשפיע כלל המטופל וזאת בגין נוגדנים לחומר. תופעה נוספת היא נפילת עפעף – התופעה נחשבת לנדירה והיא תחלוף מעצמה לאחר מספר שבועות.

טיפול מקצועי אצל הטובים ביותר

רפואה אסתטית מצריכה ידע מקצועי נרחב ומכשור עכשווי וחדיש. לכן חשוב לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לקראת ביצוע הטיפול במרפאת אסתטיקה רפואית המובילות בתחום עם מיטב היועצים והרופאים.

טיפולי מתיחת פנים עכשוויים

מתיחת פנים

פגמים במראה שלנו מעיבים על מצב הרוח ופוגעים ביכולת שלנו לנהל את החיים שלנו בהרגשה נעימה כרצוננו. מכיוון שכך יש נשים רבות שתפנינה לבצע טיפול אסתטי שישפר את המראה שלהן ויאפשר להם להן להיות מרוצות ממראה נאה ומחמיא. תוצאות הטיפולים אכן עשויות להיות נהדרות ולשפר את המראה של המטופלת בצורה ניכרת. אכן, גם את יכולה להראות הרבה יותר טוב לאחר טיפול אסתטי מתאים.

הקידמה והכלים העכשוויים

כדאי לדעת כי יש כיום מבחר כלים ושיטות טיפוליות שנועדו לספק מענה לבעיות במראה החיצוני. כך שם את מתמודדת עם מראה בלתי מחמיא, אם יש לך פגם בפנים או שעור פניך נפולות, דעי שיש מה לעשות בעניין. כי קיימות טכניקות טיפוליות שנועדו לענות על הצורך שלך ולאפשר לך לשפר את המראה של הפנים שלך בצורה ניכרת. אם את מגלה כי עור פניך נפול, אם נזקי השנים נתנו אותותיהם על הפנים שלך ואת לגמרי לא מרוצה מהמראה הזקן שהפנים שלך קבלו תוכלי לשקול אפשרות של טיפול מתיחת פנים בחוטים.

מתיחת פנים

אם בעבר טיפול מתיחת פנים היה כרוך בפעולה כירורגית משמעותית, הרי כיום הכול פשוט וקל יותר. בלי אשפוז ממושך, ללא תקופת התאוששות קשה ניתן לעבור טיפול מתיחה וליהנות מתוצאה נהדרת לא כאבים כמעט. טיפולים כאלו נועדו לאפשר למטופלת לחדש את המראה של הפנים שלה, למתוח את העור על הפנים היטב ולהסיר עודפי עור שמעיבים על המראה. את הטיפול מבצעים בצורה מתקדמת מאוד שנועדה לאפשר טיפול בלי כאבים וללא פעולה פולשנית של ממש.

כיצד מתבצע הטיפול?

את הטיפול מבצעים באמצעות החדרת חוטים מיוחדים לשכבה התת עורית. החוטים מוחדרים פנימה והמטפלת מותחת אותם במידה מדויקת כך שהעור אכן יימתח במידה הרצויה והפנים יקבלו את המראה הרצוי. גם בחירת החוטים תיעשה בשימת לב רבה מכיוון שיש כיום מספר סוגים של חוטים אשר לכל חוט יש השפעה אחרת על הפנים ותוצאות הטיפול מושפעות במידה רבה גם מסוג החוטים שנבחרו. חשוב לציין כי החוטים גורמים גם לעור להתחדש ולהשיג מראה חלק ורענן יותר, כך שתוצאת הטיפול עשויה להיות נהדר ולענות על הצורך ועל השאיפה של המטופלת.

בחירה של מטפל מומלץ

כדי להיות שבעי רצון מטיפול מוצלח חשוב מאוד לבחור מטפל מקצועי ומיומן, מטפל שמכיר היטב את התחום ויודע להתאים את הטיפול הנכון לפי המצב של העור ובהתאם לגיל. התאמה נכונה ומדויקת של טיפול מאפשרת להשיג תוצאות נהדרות. כך שהמטופל יגלה כי הטיפול אכן מתח את עור פניו והמראה שלו נאה, צעיר יותר וכמובן – מחמיא לו עד מאוד.

ההתפתחות של אמצעי הטיפול בשנים האחרונות מאפשרת לבצע טיפולים נהדרים לתוצאות מושלמות במינימום כאבים וסיכונים. כך אפשר להראות הרבה יותר טוב ללא ניתוחים מורכבים.