היסטרוסקופיה

היסטרוסקופיה הינה בדיקה נפוצה ברפואת נשים, אשר מסייעת במגוון רחב של מקרים

היסטרוסקופיה הינה בדיקה המאפשרת לנו הסתכלות על הרחם, ולכן הינה בדיקה חשובה בתחום רפואת הנשים. בבדיקה זו, סיב אופטי מוכנס דרך הווגינה וצוואר הרחם אל תוך הרחם, ומאפשר לנו להסתכל על פנים הרחם ולעיתים אף לבצע הליכים זעירים בו. בדיקה זו מסייעת באבחון מגוון רחב של מצבים, ונשים רבות יעברו אותה לפחות פעם אחת בחייהן.

ישנו מגוון רחב של סיבות בגינן יש לבצע היסטרוסקופיה

בעיות רבות מהוות הצדקה לביצוע היסטרוסקופיה, כאשר הסיבות הנפוצות ביותר הינן דימום רחמי לא סדיר, חשד לשאריות הריוניות לאחר הפלה או לידה כגון שארית שלייה, חשד לשרירן ברחם, הפלות חוזרות ועוד. במצבים אלו, הסתכלות ישירות לתוך הרחם יכולה לסייע לנו בהגעה לאבחנה מדויקת ומהירה, אשר הינה חשובה להתאמת טיפול יעיל.

בדיקת היסטרוסקופיה יכולה להתבצע באחת משתי דרכים- טיפולית או אבחנתית

כאמור, ברפואת נשים משתמשים בהיסטרוסקופיה לרוב בתור בדיקה אבחנתית. במקרים אלו, אין כל צורך בהרדמה, היות והסיב האופטי בו עושים שימוש הינו דק ביותר והחדרתו כמעט ואינה מורגשת, דבר אשר הופך את הבדיקה לפשוטה לביצוע. הפעולה אורכת מספר דקות ומספקת תמונות ברורות, כאשר עם סיומה אין צורך בהמתנה בחדר הרופא או התאוששות. במקרים בהם עושים שימוש בבדיקה לשם טיפול, מכניסים עם הסיב האופטי גם מכשיר ניתוחי אשר הינו עבה יותר ולכן דורש הרחבה של צוואר הרחם. הפעולה מתבצעת תחת הרדמה כללית וכן דורשת מספר ימים של התאוששות, בהם לעיתים נראה דימום קל.

תוצאות בדיקת היסטרוסקופיה מסייעות לנו בהתאמת טיפול איכותי לכל מטופלת

היסטרוסקופיה מסייעת רבות ברפואת נשים, היות והיא מאפשרת להגיע לאבחנה מדויקת ביותר של מגוון רחב של בעיות מהן עלולות נשים לסבול. במקרים בהם הבדיקה אבחנתית בלבד, כמעט ואין כל סיכון בביצועה. במקרים בהם מבצעים בדיקה טיפולית ישנם סיכונים מזעריים אשר עלולים להופיע בכל ניתוח כגון סיכון לזיהום, דימום ועוד. ברוב המקרים, הבדיקה עוברת ללא בעיות מיוחדות ומאפשרת לנו להגיע לאבחנה מדויקת והתאמת טיפול מיטבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *